Jonas Bartkus

Šiaulių politiko blogas

Archyvas ‘Asmeninė’


Sveiki sulaukę šv. Kalėdų!

Prieškalėdinis vakarėlis

Prieš Kalėdas kartu su bendradarbiais lankėmės Jautmalkės gamtos centre. Jame mus pasitiko Jurgita Bartkuvienė. Jos padedami mes mokomės suprasti ką reiškia žiemos gamtos virsmas, kodėl taip yra švenčiamos Šv. Kalėdos. Buvo smagu ir įdomu.

Nuotraukas iš vakaro rasite čia.  

O jeigu ir jūs norėtumėte prisiliesti prie mūsų protėvių papročių ir tradicijų informacijos ir kontaktų ieškokite Kurtuvėnų regioninio parko tinklalapyje.

Mūsų atstovas

Šiandien norisi paklausti savo (Saulės, joje aš gyvenu) rinkimų apygardos rinkėjų – ar jums ne gėda, jog mus Seime atstovauja A n d r i u s  Š e d ž i u s.

Suprantu, kad yra žmonių, kurie džiūgauja – kuo blogiau, tuo geriau. Jų neklausiu. Bet juk dauguma tikėjosi, jog turėsime žmonių lūkesčius suprantantį ir jos įgyvendinti siekiantį Seimo narį.

Bent šoktų gerai…..

Andrius ir šį vakarą iš mūsų tyčiojasi. Televizijos, įvaizdžio specialistų padedamas savo silpnybes, žalojančias sau artimų žmonių gyvenimus,  bando paversti stiprybėmis – muštis į krūtinę ir šaukti – kaltas aš, kaltas.

Velykos

Su Naujaisiais 2010 metais!

Mieli tinklaraščio skaitytojai,

Būkite pasveikinti su Naujaisiais Metais!

Pajuskime žemę po kojomis ir tapkime savo laimės kalviais!

Lai Jus lydi sėkmė visus ateinančius metus!

Jonas Bartkus 

Su šv. Kalėdom!

Sveiki sulaukę šv. Kalėdų!

Metų ratas sukasi. Pavasaris, vasara, ruduo, žiema. Po šv. Kalėdų dienos pradeda ilgėti ir supranti, jog artėjame link daugiau šviesos, daugiau optimizmo. 

Linkėjimus padėjo įgyvendinti jo didenybė internetas – “Pažvelk kitaip” dienoraštyje radau dainininko Paul Simon išverstą dainos tekstą, kuris man rodos labai tinka besibaigiant TOKIEMS metams ir su viltimi laukiant NAUJŲJŲ – 2010 – jų:

(daugiau…)

Žemaičių sueiga

Širdingā kvėitam

i Šiauliū žemaitiu kultūras draugėjės  „Saulaukis”

Didžiuojė sueiga

ir 20 metu gīvavėma pamėnavuojėma.

 

Švėntė vīks sobatuo, lapkrėtė 28 d. 16.00  val.

Kultūras cėntrė (Aušros al. 31).

 

 

„Saulaukė” valdība

 

P r u o g r a m a

 

I dalės (rimtuoji)

16 val. foje

 

Žemaitėšku kalėnduoriu paruoduos pristatīms

Films aplė „Saulauki” – Turskis Petros

                                  Nuo 17 val.                                 

Sveikėnėma žuodis – pirmininks Bartkus Juons

„Saulaukė” 20 metu veikluos apžvalga – dr. Pabrieža   Jūzaps

Paskaita „Žemaitē po Dorbės mūšė” –  dr. Vaivada Vacīs

II dalės (linksmuoji)

 

Koncertous ėr linksmins:

  • 1. Palonguos fuolkluora ansamblis „Miegova”
  • 2. Kaimėškas mozėkas ansamblis „Jonis”
  • 3. Žemaitiu fuolkluora ansamblis „Auda”

Vakaruonė (šuokē, žaidėmā, žemaitėškė valgē)

Rinkimai (5 ir 105)

Spalio 12 dieną visi į rinkimus!

Mano partijos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai, numeris šiose rinkimuose – 5.

Aš dalyvauju rinkimuose daugiamandatėje apygardoje. Mano numeris – 105!

Informacijos apie mane rasite čia ir čia.

Šiaulių miesto vienmandatėse apygardose kandidatuoja:

Aušros apygarda - Egidijus Vareikis, sąrašo numeris – 39;

Saulės apygarda – Vladas Damulevičius, sąrašo numeris – 134;

Dainų apygarda – Vidas Urbonavičius, sąrašo numeris – 33. 

Teisingo pasirinkimo!

Lietuvos persitvarkymo sąjūdis

Šiandien Sąjūdžio gimimo diena!

Sveikinu bendražygius ir visus šiauliečius!

Tai diena kai mes pabudome. Ir kėlėmės. Ir keliamės. Ir tikiu, kad prisikelsime. Ir mūsų valstybė, ir mes, jos piliečiai. Tik būkime kantrūs, būkime pakantūs, būkime sąžiningi ir drąsūs. Kaip tada, prieš 20 metų.

Drįstu jungtis su Sąjūdžio pirmeiviais, nes priklausiau antrąjai Sąjūdžio bangai. Susikūrus iniciatyvinei grupei Vilniuje reikėjo tai padaryti kiekviename mieste, kiekvienoje įmonėje. Ir taip aš tapau Sąjūdžio grupės seniūnu Šiaulių namų statybos kombinate. Įkalbėtas jau anapilin iškeliavusio inžnieriaus Algio Liugo. Tik dabar suprantu kaip gerai jis jau tada suprato Sąjūdžio misiją.

Ir ėmėmės darbo – mitingų organizavimas, parašų rinkimas, dalyvavimas rinkimuose vaikštant po namus ir butus, tai darbas, kurį darėme. Iš širdies. O kadangi aplink buvo daug pagalbininkų, rėmėjų todėl tas darbas sekėsi. Sąjūdžio buvau pastūmėtas kandidatuoti į Šiaulių miesto taryba, Sąjūdžio dėka tapau Šiaulių miesto tarybos nariu.

Pilną tarybos narių sąrašą galite rasti čia.

Vienas iš pirmųjų Sąjūdžio uždavinių buvo daugpartinės sistemos sukūrimas. Todėl aš, suagituotas Vytenio Andriukaičio, kartu su kitais šiauliečiais ėmės kurti Lietuvos socialdemokratų partiją. Mane į kandidatus iškėlė formaliai dar nesusikūrusi LSDP. Partijos steigiamasis suvažiavimas vyko jau po rinkimų. O aš nuo rugsėjo mėn. pradėjau dirbti savivaldybėje, todėl partijos formaliu nariu netapau. Laikiausi nuomonės, kad valdininkams nedera priklausyti partijai. Nors tuo metu galioję įstatymai nedraudė būti tarybos nariu ir dirbti savivaldybės administracijoje.

Tik išėjęs iš darbo savivaldybės administracijoje 2001 metais įstojau į Tėvynės sąjungą. Nes LSDP jau buvo “suvalgyta” buvusios Komunistų partijos.       

         

Vesna

“Ketvirtadienį sukanka šešiasdešimt metų, kai Lietuvoje prasidėjo didžiausia trėmimų operacija „Vesna”. Per šį trėmimą iš šalies deportuota per 40 tūkst. žmonių.” – rašoma šalies žiniasklaidoje.

Ir mano tėvų šeimoms ši data yra labai skaudi.

Mamos šeimai (Vismantai) gegužės 23 dieną, paryčiui,  buvo liepta per valandą susiruošti ir išvykti Šilutės rajono Palendrių kaime. Motinos šeima – tai jos mama ir šeši broliukai bei sesutės. Senelis jau kalėjo kaip pokario pasipriešinimo dalyvis. Dvi seserys Onutė ir Zuzana liko Lietuvoje. Onutė pasislėpė rugių lauke, o Zuzana nakvojo pas kaimynus. Per maždaug mėnesį traukiniu ir laivais šeima atsidūrė Krasnojarsko krašte, Bogučanų rajono Artiugino gyvenvėtėje.

Tėvo šeima tą pačią naktį buvo išvežta iš to paties rajono Pauparių kaimo. Tai mano seneliai Bartkai ir jų keturi vaikai. Mano tėvas buvo vyriausias – 17 metų.

Tėvai susituokė Sibire. Iš tremties po amnestijos grįžo 1958 metų vasarą. Tais pačiais metais gimiau ir aš.  

Kodėl apie tai rašau? Gyvų tų dienų istorijos liudininkų lieka vis mažiau ir mažiau. Mano tėvai taip jau mirę. Ir tų dienų įvykiai liks aprašyti tik istorijos knygose. Ir ne visiems bus lengva suvokti tos mūsų tautos tragedijos mastą, priežastis ir pasekmes. O to pamiršti negalima - pasaulio istorija rodo – panašios tragedijos pasikartoja!